Tõstukijuhi ühepäevane koolitus 13.12.2021

Tõstukijuhi ühepäevane koolitus 13.12.2021

Koolituse hind: 97.00 (+km)

Toimumisaeg: 13.12.2021

Hea osaleja!

Vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse juhistele ja korraldustele pääseb kontaktõppekoolitustele vaid osaleja nakkusohutust tõendava dokumendi alusel. Selleks võib olla näiteks vaktsineerimistõend või COVID-19 läbipõdemise tõend. Kontrollime seda enne koolitust koha peal ja soovime sellega aidata kaasa viiruse leviku piiramisele. Soovime, et meie kliendid tunneksid end turvaliselt koolitustest osa võttes !

Kursuse eesmärgiks on anda teadmisi tõstukite ehituse, kasutuse ja tehnilise teenindamise kohta. Õpetada tõstuki töö organiseerimist ning anda praktilisi oskusi tõstukiga töötamiseks. Tõstukijuhid võivad töötada ladudes sisetranspordivahendil (laadurid, virnastajad, kärud).

Ühepäevasel teooria koolitusel osalejal peab olema praktika läbitud ettevõttes vähemalt 80 tunni ulatuses.

Praktika läbimise kohta kaasa võtta tõend ettevõtte poolt ( blanketi saadame vajadusel enne koolitust).

Koolituse maht: 8 akad tundi
Asukoht:  Laki 14a, Tallinn
Algus: 9.00
Lõpp: 16.00

Ootame 1-päevasele tõstukijuhi koolitusele inimesi, kes:

 • omavad tõstuki juhtimise kogemust, kuid kellel puuduvad tõstukijuhiload
 • soovivad läbida teooriakursuse, et siirduda edasi praktikale või tööle

Koolitusel käsitletavad teemad

 • Tõstukite tüübid ja nende ehitus
 • Tõstukite lisaseadmed ja tehnilised parameetrid
 • Tõstukijuhtimise ohutus: kasutus- ja ohutusjuhendid
 • Isikukaitsevahendid
 • Töökeskkonna ohud
 • Tõstukite tehniline teenindamine
 • Tõstukijuhtide tööd puudutavad õigusaktid
 • Tõstuki hooldamine ja korrashoid
 • Tropid ja kinnitused

Lektor Raiko Jaagura, on õppinud Eesti Maaülikoolis majanduse erialal, 2005. aastast saati töötanud logistiku ja projektijuhina erinevates valdkondades ning tõstukijuhtide koolitajana on  tegev aastast 2007.

Lektor: Heinart Puhkim on üle kahekümne aasta töötanud tööstusettevõtete personalidirektorina. Sellest enamuse ajast BLRT Grupp AS ja Hollandi Rotterdami sadamarajatiste ehitusel ning Soomes Mayer Turku Shipyardis. Koordineerinud ja juhtinud rahvusvaheliselt tööohutuse ning töötervishoiu alast tööd. Korraldanud liikurmehhanismide ning tõstevahendite operaatorite koolitust ja võtnud vastu nende juhtide  eksameid. Koostanud töökeskkonna riskianalüüse ning korraldanud töötajate töötingimuste paremustamist.  Aastatel 2001-2011 oli Brüsselis Eesti Tööandjate Keskliidu esindaja Euroopa Komisjoni Tööturu alases Nõuandekomitees.  Kirjutanud tööturu alaseid arvamusartikleid Eesti juhtivates päevalehtedes. Avaldanud eesti esimesed kaasaegsed tööstusmemuaarid pealkirjaga „ Ma töötasin BLRT-s ehk keevitamise anatoomia.“  Omab Tartu Ülikoolist saadud kõrgemat õpetajaharidust.

Edukalt teooriaeksami sooritanule väljastatakse tunnistus koolituse läbimise kohta ja eelneva kogemusega osalisele ka plastikust tõstukijuhi luba.

Kursust on võimalik tellida ka ettevõttesse! Kursuse toimumise kuupäevad ja kellaajad valib tellija ning kursuse tasu lepitakse eraldi kokku Töökeskkonna Haldus OÜ müügiosakonnaga.

Haridus-ja Teadusministeeriumi koolitusluba nr 221462.

Töökeskkonna Haldus OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner!